Adventiniai poezijos skaitymai

Gruodžio 20 d. Žiežmarių gimnazijos penktokai, kartu su mokytoja Regina Pūriene, miestelio bibliotekoje rinkosi į netradicinę pamoką nešini pluoštu savo kūrybos eilėraščių.

„Mano mintys apie žiemą“ – skambėjo vaikų sueiliuotuose eilėraščiuose. „Žiemos pokštai“ – Miglės Kairiūkštytės eilėraštukas buvo išrinktas pačiu gražiausiu, nors visi jaunųjų poetų eilėraščiai buvo žaismingi, linksmi ir gražūs.

Bibliotekos savanorė, Žiežmarių gimnazijos moksleivė Rūta Naidzinavičiūtė vaikams priminė Adventinio laikotarpio papročius bei tradicijas. Adventas – susikaupimo ir apmąstymo metas prieš Kalėdas, tačiau dabartinėje kasdienybėje taip maža liko tikro šventiškumo ir dar mažiau pirmapradžio šventumo.

Atrodo, visi žinome, kokia turėtų būti Kūčių vakarienė ir kas yra svarbiausias šios šventės akcentas. Manyčiau, – tikrai ne parduotuvių lentynose pūpsantys kalnai dovanų, kurioms yra skiriamas perdėtas dėmesys. Kalėdos turėtų būti dvasingesnės, prasmingesnės, jaukesnės – samprotavo Rūta. Mokytoja R.Pūrienė visiems palinkėjo pilno ramybės ir dvasios laiko, kad visuose keliuose mus lydėtų gerasis angelas ir saugotų nuo visa kas grėsminga.

Lai būna namai pilni skalsos ir santarvės, laimės ir pakantumo, o širdys – meilės, džiaugsmo ir vilties. Kalėdos – magiška šventė, kai visa šeima gali pabūti kartu, nes vis didėjantis gyvenimo tempas žmonėms atneša susvetimėjimą.

Pristatome geriausiu išrinktą eilėraštį:

„Žiemos Pokštai“

Sniegas žiba, žaižaruoja,
Užpustyti jau keliai.
Kaip išvengt susidūrimo,
Pasakyki, gal žinai?
Visa žemė apsivilkus
Spindinčia balta skraiste.
Vaikai, bėkime į kiemą!
Būti su žiema drauge.
Nors nosytę šaltis kanda,
Man vis tiek labai smagu.
Nulipdysim sniego senį.
Šoksime aplink kartu.
Sniego senį su kepure
Ir raudona nosyte.
Blyksi akys – du angliukai
Kaip žvaigždelės danguje.

Miglė Kairiūkštytė, 5b klasė

Informacijos šaltinis
www.kaisiadorietis.lt

Jūsų komentaras