Atgal į praeitį muzikos ritmu

Eidami gimnazijos koridoriais ne vienas nustebs išgirdęs senas, dienų dienas mūsų tėvų praklausytas, o gal iš mados išėjusias ir vėl sugrįžusias dainų melodijas. Vieną dieną linguosime pagal The Beatles, kitą – jau kratysime galvas grojant Rolling Stones. Tai dar vienas pokytis, seniai vystytas, ir galų gale pradėtas vykdyti mūsų gimnazijoje. Todėl skelbiame šią savaitę – muzikos savaite.

Teminės savaitės Žiežmarių gimnazijoje vykdomos jau seniai, todėl „muzikos skambėjimo mokykloje“ atidarymo proga, simboliškai šią savaitę sugalvojome paskelbti muzikos savaite. Taigi, tvarka tokia: ši muzikos savaitė ’60-tųjų savaitė. Taip laiko mašina kelsimės vis toliau, nes šiais metais mūsų dar laukia septintojo, aštuntojo ir devintojo dešimtmečio muzika. Taip mokslo metų gale sugrįšime į savo laikus, sužinoję daug apie praeities grupes, pasijautę taip, kaip jautėsi mūsų tėvai. Kad ne tik pasiklausytume muzikos, bet ir „pasikultūrintume“, kiekvieną dieną bus leidžiama vis kitos grupės muzika. Norint sužinoti daugiau apie tą dieną grojančią grupę, informaciją rasime naująjame skelbimų stende prie mokytojų kabineto, arba įprastose skelbimų kabinimo vietose.

Taigi, pradedam kelionę atgal į praeitį!
Pradėkime šešiasdešimtaisiais… O kuo gi pasižymi šis laikotarpis? Pirmiausia, jis sužavi linksmu, nerūpestingumu alsuojančiu, kupinu meilės romanų ir nutrūktgalviškų nuotykių gyvenimu. Toks gyvenimas dažniausiai vaizduojamas filmuose, aprašomas knygose, kaip bohemiškas, gėlėmis apipintas ir rokenrolo melodijos lydimas, vienas didelis nuotykis. Hipiai, plačios kelnės, spalvos, plintančios laisvės idėjos ir paskatino naujų muzikos stilių kūrimąsi. Pradėjo plisti rokenrolas, ritmenbliuzas, džiazas. Todėl šią savaitę klausysime: The Beatles, Jackson 5, The Rolling Stones, Bob Dylan ir galų gale Led Zeppelin.

Taigi, neišsigąskite išgirdę melodiją, skambančią tarp mokyklos sienų, nes tai tik pavyzdys jog Žiežmarių jaunimas iš tiesų aktyvus ir „pasikaustęs“. Tereikia tik tuo džiaugtis.

Jūsų komentaras

Sign Up
close-link