Atsakymai į gyventojų klausimus ir pageidavimus

2013 m. kovo 18 ir 21 dienomis Savivaldybės tarybos nariai susitiko su rinkėjais, atsiskaitė jiems už savo ir Tarybos veiklą 2012 metais. Susitikimai vyko visose Savivaldybės seniūnijose, juose dalyvavo 262 gyventojai, jie Tarybos nariams pateikė daugiau kaip šimtą klausimų, pageidavimų ir pasiūlymų.

Į dalį jų atsakyta susitikimų metu ar vėliau asmeniškai, apie kitų pageidavimų įgyvendinimo galimybes informuojame dabar.

Štai kas labiausiai rūpėjo žiežmariškiams:

Gyventojai skundėsi, kad Kauno gatve sunkiasvorės mašinos važinėja dideliu greičiu.
Kaišiadorių rajono policijos komisariato pareigūnai, panaudodami mobilius greičio matuoklius, dažniau kontroliuos transporto eismą šioje gatvėje. Seniūnas Rimantas Vičinas įspėjo keletą vietinių gyventojų, turinčių sunkvežimius, kad neviršytų nustatyto važiavimo greičio.

Žiežmariškiai pageidavo, kad miestelio centre būtų įrengta pėsčiųjų perėja, o Vytauto gatvės pradžioje – transporto greitį mažinantys kalneliai.
Pageidavimai buvo nagrinėti Savivaldybės saugaus eismo komisijoje. Siekiant užtikrinti saugesnį pėsčiųjų eismą, rengiamas Žiežmarių centre esančios sankryžos rekonstravimo projektas. Dėl kalnelių įrengimo Vytauto gatvėje kreiptasi į VĮ Kauno regiono keliai. Gautas atsakymas, kad kalneliai bus įrengti sudarytos eilės tvarka.

Gyventojai skundėsi, kad jų mieste trūksta atliekų rūšiavimo konteinerių.
Žiežmariuose yra 13 aikštelių, kuriose stovi 10 konteinerių popieriui, 11 konteinerių stiklui, 12 konteinerių plastikui. Vienas konteinerių komplektas skiriamas 500 gyventojų. Žiežmariuose vienas komplektas tenka 270 gyventojų.

Žiežmariškiai pageidauja įrengti vaikų žaidimo parkelį.
Šią vasarą bus įrengta vaikų žaidimo aikštelė vejoje tarp Žaslių gatvės daugiabučių namų.

Žiežmariškiai skundėsi prasta geriamojo vandens kokybe.
Kai Žiežmariuose bus pakeisti visi vandentiekio vamzdynai, vandens kokybė pagerės.

Žiežmarių gyventojai klausė, ar bus pakloti vandentiekio ir nuotekų tinklai Paupio gatvėje.
Nuo Kauno gatvės iki Paupio gatvės 21 namo vandentiekio ir kanalizacijos tinklai jau pakloti. Kitiems namams tinklai bus pakloti vykdant jau parengtą kitą projektą.

Žiežmarių gyventojai klausė, ar būtų galima uždrausti naktimis pardavinėti alkoholinius gėrimus parduotuvėje, esančioje buvusiame sodininkystės ūkio administraciniame pastate.
Savivaldybių tarybos, atsižvelgdamos į prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, į gyventojų, bendrijų, bendruomenių ar jų atstovų, visuomeninių organizacijų ar kitų institucijų raštu pareikštą nuomonę, policijos komisariatų pasiūlymus, turi teisę riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais.

Žiežmarių gyventojai skundėsi, kad sunku su vežimėliu įeiti į parduotuves, paštą. Rekonstruojant visuomeninės paskirties pastatus, jie pritaikomi neįgaliųjų poreikiams, sudaromos sąlygos patogiai į juos patekti su vaikų vežimėliais. Privačių parduotuvių pritaikymą šioms reikmėms turi spręsti jų savininkai.

Informacijos šaltinis
www.kaisiadorys.lt

Jūsų komentaras