Biblioteka – ar žinojai?

Žiežmarių biblioteka pavasariui pabeldus į mūsų langus tampa vienu iš mūsų rajono kultūros centrų. Ne, ne dėl knygų gausos, kuri nuo mažens mus lydi ir bent trumpam patenkina nepasotinamą žinių troškimo jausmą.

Šiame jaukiame, ramybe dvelkiančiame kampelyje vyksta įvairūs renginiai. Štai praeitą savaitę, balandžio 25-ąją dieną, bibliotekoje susirinko nemenkas pulkelis ištikimiausių skaitytojų tai: Janina Astrauskienė, Vanda Karpavičienė, Aldona Klečkauskienė, Irena Marozienė, Valerija Striukienė, Veronika ir Bronius Radzevičiai, Violeta Sutkevičienė. Šis renginys buvo skirtas Nacionalinei bibliotekų savaitei „Draugų vakaras“ – tai poezija prie arbatos, žinoma, susirinkusieji ištikimiausi skaitytojai nebuvo užmiršti, jiems buvo įteiktos geriausios žmogaus draugės – knygos. Kaip pasakė Robin Sharma: „Knyga – geriausias išmintingo žmogaus draugas“, tad kokia geriausia dovana literatūrą mylinčiam žmogui? Galima spėti – knyga. Vyriausioji bibliotekininkė Arina Keturkaitė neslepia, kad kai kuriems nominantams knygas išrinkti buvo itin sunku, nes knygų jie perskaitę be galo daug, ir surasti dar neskaitytą yra tikras iššūkis.

Straipsnyje minėjau, kad vykusiame renginyje buvo skaitoma poezija. Ar kas žinote žiežmariečių poetų? Niekas negalėjo įtarti, kad Žiežmarių gatvėmis vaikštinėja tikrai talentingas poetas, juk netalentingo poeto eilės ašarų neišspaustų. Taigi, kalbu apie Aleksandrą Konikovą, kuriam poeziją skaityti talkino anūkė Simona Konikovaitė. Lengvų gitaros akordų palydėta poezija liejosi laisvai, kaip ir daugelio klausytojų ašaros.

Bibliotekoje vyksta ne tik poezijos popietės, bet ir knygų pristatymai, taigi, nepatingėkite ir gegužės 8 dieną 13 valandą užsukti į Žiežmarių biblioteką į žiežmariečio Alberto Medzevičiaus knygos pristatymą.

Knygų namai kviečia kiekvieną smalsuolį ir literatūros mylėtoją, nepatingėkite vis dažniau užsukti į biblioteką, juk knygos nekanda :)

Jūsų komentaras