„Darom 2012“ atgarsiai Žiežmariuose

Daugiau nei prieš keletą savaičių per Lietuvą nuvilnijusios švarinimosi šventės aidai neaplenkė ir Žiežmarių. Nors facebook’as žadėjo dalyvių antplūdį ir rekordinius skaičius tvarkytojų, kažkodėl susirinkimo taškus pasiekė tik per 20 piliečių (daugiau nei pusė jų norom nenorom iš darbo biržos atsiųsti). Kiti ko gero tuo metu mynė mirtinai reikalingo miego ar išdidumo slenksčius. Nepaisant negausaus dalyvių būrio, visi buvo nusiteikę optimistiškai bei džiaugsmingai. Taip taip, gerų darbų darymas be atlygio suteikia nemaža džiaugsmo. Kas nežino, pabandykite ir įsitikinsite.

Taigi pasiskirstę grupelėmis ir pagriebę bent po porą šiūkšliamaišių dalyviai išsiskirstė į tris pagrindinius taškus: centras-pastrėvys-kultūros centras, „kakavos“ apylinkės, „bukelio“ tvenkiniai. Kiekvienam žingsny pasitaikė įvairaus plauko radinių, nuo įprasto „bambalio“ iki mažiau įprastos virtuvinės kriauklės. Teko aptikti ir keletą mini sąvartynų visai čia vietoje, prie tvenkinuko, kur visi taip mėgsta leisti šaunų laiką. Keisti dalykai dedas, atrodo šaunus miestelis ir piliečiai ne iš kelmo spirti, bet vat atsiranda vienas kitas, o gal ir trečias, kuriems patinka sau į saują kakoti. Nepaisydami šiukšlių kiekių, uolūs tvarkytojai nepabūgo susitepti rankų ir galiausiai sugrąžino gamtai jos tikrąjį veidą.

Per porą valandų buvo surinkta pilna priekaba šiukšlių ir atgaivintos mažiausiai trys zonos, kuriose bus smagu vasaroti. Žinoma, liko dar bent 100 zonų, bet lašas po lašo ir akmenį pratašo. Tad tie kas tikrai tikite, jog galima įveikti tas zonas, prisijunkite prie akcijos kiekvieną dieną. Pradžiai bent nešiukšlindami, o vėliau jau ir svetimą šiukšlę pakeldami.

Sakysite – negana to, kad nešiukšlinu, tai dar ir kitų mėšlą turiu kuopti, kažkokia nesąmoninga akcija! Viskas ne visai taip, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Taip! Nėra teisinga, kad  kažkas neatsakingai elgiasi, o atsakingieji turi dar ir tųjų blogiečių veiksmų padarinius sutvarkyti. Bet vis gi geros ir darnios visuomenės paslaptis yra šiek tiek kitokia. Nepakanka vien pradėti nuo savęs. Taip, tai pats didžiausias ir efektyviausias žingsnis. Vis dėlto rezultatai bus matomi tada, kai kiekvienas pradėdamas nuo savęs į savo veiksmus įtrauks dar bent po vieną savo aplinkos veikėją.

Žiežmariuose šiuo metu yra per 3000 gyventojų, tai pagal šią formulę pakaktų 1500 nuo savęs pradedančiųjų, o jei pavyktų dar ir po 5 savo pusėn patraukti, tai jau ir 600 pakaktų. Kaip pasakytų Š.Holmsas: Elementaru, Vatsonai! Bet dažnai nepastebima, tai kas akivaizdu. Vien pasvarstymas apie tai jau būtų pirmas mažas žingsnelis link to. O ateity būkim pirmas miestelis Lietuvoje, kuris tiesiog neturi šiukšlių!

Tad iki susitvarkymo!

Vienas komentaras

  1. Ugnė

    Labai smagiai parašyta, patinka stilius :)

Jūsų komentaras

Sign Up
close-link