Žiežmarių gimnazijos svečias – Ričardas Pagojus

Žiežmarių gimnazijoje viešėjo rašytojas Ričardas Pagojus, biologijos mokytojas, žmogus, sugebantis skleisti gerą nuotaiką ir tuo pačiu pamokyti. Rašytojui teko dvejus metus studijuoti filosofijos fakultete ir parašyti filosofijos mokslinį darbą apie meilę, taip pat yra knygos „Kad nemylėtume kaip idiotai“ autorius.

R.Pagojus paskaita buvo skirta 9-12 klasių mokiniams. Anot jo, pirmiausia reikia suprasti, jog meilė, įsimylėjimas ir seksas – tai skirtingi dalykai, tarp žodžių mylėti ir mylėtis negalime dėti lygybės ženklo. Tikra meilė – tai dviejų sielų, dviejų charakterių, vyro ir žmonos meilė ir seksas tėra nedidelė meilės sudedamoji dalis. O įsimylėjimas, pasak rašytojo, tai tik savanaudiškas ir trumpalaikis jausmas, kuris labai retai virsta meile.
Rašytojas ragino ugdyti dvasinę dviejų sielų, dviejų charakterių meilę, nors daug lengviau tiesiog atsigulti į lovą ir pasitenkinti. R.Pagojus nori, kad žmonės praregėtų, nebijotų laukti savo žmogaus, nebijotų daugiau kalbėtis, stengtųsi geriau pažinti vienas kitą.

Nors didžiulę įtaką žmogaus suvokimui apie meilę daro tėvai, jų pavyzdys ir masinės informavimo priemonės, tačiau reikia turėti, suvokti tikrąsias vertybes ir neklausyti daugumos, kuri, pasirodo, dažnai būna neteisi ir klaidina naivuolius, kurių taip pat ne vienas ir ne du. Tiesiog mylėkime, tik ne bet kaip, o taisyklingai, „kad nemylėtume kaip idiotai“.

Angelė Gustaitė
Žiežmarių gimnazijos IVga klasės mokinė

Jūsų komentaras