Istorija apie Žiežmarių auksinę žuvelę

Ko gero visiems teko skaityti, girdėti ar matyti pasaką apie žvejį, pagavusį auksinę žuvelę. Jei ne, ją galite išvysti čia.

Mūsų atveju auksinė žuvelė yra Lietuvos Respublika ir Europos Sąjunga. Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius 2007 m. gegužės 29 dienos įsakymu Nr.VI-501 patvirtino Žiežmarių skirtingų lygių sankryžos kelyje A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda, ties 61,77 km, Kaišiadorių rajone, specialųjį planą. Šį projektą planuota finansuoti Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos plėtros fondo 2007-2013 metams lėšomis. Pats projektas atrodo maždaug taip.

Kokie šio objekto privalumai? Ogi visi 3 ir tikriausiai daugiau:

1. Esminis ir opiausias aspektas – tai saugumo klausimas. Kasdien per greitkelį bėgioja tiek mokiniai, tiek keliaujantys autobusu, o automobilių kaskart vis daugiau ir jie greitesni. Gal kas suskaičiavo kiek žuvusiųjų toje atkarpoje? Tikriausiai dėl tikslumo reiktų kreiptis į kelių direkciją, bet netgi ir nežinodami tikslių skaičių, galime drąsiai teigti, kad kiekvienas žiežmarietis yra bent girdėjęs apie tokius įvykius. Užuojauta tiems, kurie susidūrė su tuo tiesiogiai.

2. Susisiekimo ratuotomis priemonėmis su Triliškėmis klausimas. Taip, iš Žiežmarių pusės ekstremaliomis sąlygomis yra įmanoma patekti į kitą pusę, bet atgal tenka apsukti mažiausiai 5 km atkarpą. Patogumas neišpasakytas, o ir kuras šiek tiek kainuoja.

3. Ekonominis privalumas. Juk nepamaišytų papildomos darbo vietos. O jos, tikėtina, galėtų atsirasti, įgyvendinus viešai slaptą Maximos projektą. Kiek gandai tikri, patvirtinti galėtų tik patys bendrovės vadovai. Bet kodėl gi ne, jei tam atsirastų patogus privažiavimas iš abiejų pusių. Atsiradus tokiam gigantui, juo pasekti gali ir daugelis kitų. Juolab, kad Žiežmarių gėlės tikriausiai taps rimtas augalininkystės rinkos žaidėjas Vilniaus-Kauno regione.

Trūkumai? Šiek tiek sumažėtų kai kurie bulvių auginimo plotai. Jei sugalvojate dar bent vieną – praneškite. Būtų įdomu išgirsti.

Kai jau pamatėt, o kai kurie ir darkart pagalvojot, kaip visus nudžiugintų toks statinys – kiškit rankas atgal į kišenes, ploti dar ne laikas. O ne laikas todėl, kad visgi žvejai prie suskilusios geldos šioje istorijoje yra miestelėnai.

Žinoma, čia reikalus sugadina ne kas kitas, o goduolė senė. Tik deja ji yra nežinomasis.

Nežinomasis čia gali būti bet kas – sklypų savininkai, kelių direkcija ar pats teisminis procesas. Tokio turinio informacija sąlyginai prieinama viešai. Susisiekus su kelių direkcija, atsakymas iš dalies tampa aiškus. Tolimesniems žingsniams reikia žemių plotų šalia greitkelio, o jų gražiuoju nepavyksta gauti, tad viską sprendžia teismai.

Deja, pamatyti kitos medalio pusės negalime, nes toje teritorijoje per 10 sklypų savininkų. O tokia informacija viešai neskelbiama dėl jau minėto vykstančio teisminio proceso. Tikėtina, kad kažkas užsimanė sumelės didesnės nei gali pasiūlyti valstybė, atsižvelgdama į rinkos kainą.

Ir visgi būkime teisingi ir neskubėkime kaltinti vienos ar kitos pusės, remdamiesi vien prielaidomis. Nes asmuo laikomas nekaltu tol, kol teismas (ir tik teismas) nenustato kitaip.

Belieka tik laukti ir tikėtis, jog prašviesės atitinkamų subjektų sąmonė, pasąmonė ir visos kitos reikiamos sritys. To pasekoje turėtume galimybę Žiežmariuose turėti ypatingai reikalingą objektą.

Vienas komentaras

  1. Kazimieras

    Taip. Žiežmariai daug patrauklesis taptų.

Jūsų komentaras