J.Morkūnas: išbraukime žodį „krizė“

Televizijos laidų vedėjas, renginių organizatorius ir verslininkas Jogaila Morkūnas atskleidžia pradėjęs dirbti nuo 12 metų. „Pinigų kartos“ pašnekovas tvirtina neturėjęs didelių svajonių kažką ypatingo įsigyti, jam tiesiog reikėję veiklos. J.Morkūnas įsitikinęs, kad Lietuvoje yra milijonas verslo galimybių, o krizė egzistuoja nebent tik žmonių galvose.

Pinigų karta: Koks buvo jūsų pirmasis darbas?

Jogaila: Būdamas 12-13 metų pradėjau dirbti du darbus iš karto. Sunku net prisiminti iš kurio darbo gavau pirmą algą. Dirbau mokyklos raštinėje ir uždirbau 43 rublius. Spausdinau užsakymus. Taip pat užsiimdavau vertimais laikraštyje. Gana seni laikai. Bet pirmos pajamos buvo iš dviejų šaltinių.

PK: Kodėl pradėjote dirbti būdamas toks jaunas?

Jogaila: Tiesiog norėjosi veiklos, o kai už tą veiklą moka pinigus geriau ir būti negali.

PK: Ką nusipirkote iš savo pirmosios algos?

Jogaila: Iš pirmos algos nieko nepirkau. Taupiau pinigus ir įsirengiau visą fotografijos laboratoriją. Jaučiau aistrą fotografijai ir norėjosi tiesiog turėti galimybes. Nusipirkau visokių reikalingų priemonių. Fotolaboratoriją įsirengiau rūsyje.

PK: Kam išleistus pinigus vertinate kaip geriausią savo investiciją?

Jogaila: Investicijų žmogaus gyvenime yra pakankamai daug, todėl nėra lengva jas surikiuoti pagal gerumą. Vis dėlto, tobuliausia investicija greičiausia yra susijusi su nekilnojamu turtu.

PK: Imtumėte paskolą ar taupytumėte?

Jogaila: Nėra protinga taupyti daug metų daiktui, kurio reikia dabar. Taip ir gyvenimo galo sulaukti įmanoma. Gali taupyt netaupęs, o gyventi reikia šia diena, važinėti, valgyti. Tikrai dar įmanoma rasti normalias kreditines institucijas.

PK: Kokiu verslu šiuo metu Lietuvoje galima ir verta užsiimti?

Jogaila: Perspektyvos yra visur, jeigu tu sugebi ir turi noro ir energijos bei gali. Tik tinginiai arba tie, kurie nenori nesugeba užsiimti verslu. Lietuvoje yra milijonas verslo galimybių. O krizė gali būti tik žmogaus galvoje, bet ne bendrai visoje valstybėje.

Visą interviu skaitykite
www.pinigukarta.lt

Jūsų komentaras