Kad darbas taptų pomėgiu

Jau seniai buvo žinoma lietuvių liaudies patarlė, kad darbas žmogų puošia. Kad darbas taptų pomėgiu, kiekvienas jau mokyklos suole turi susimąstyti apie būsimą profesiją, karjerą. Norėdamas racionaliai pasirinkti profesiją, mokinys turėtų iškelti sau tokius pagrindinius klausimus: ko aš noriu? ką galiu? kaip tai pasiekti?

Būtent tuo tikslu kiekvienais metais Žiežmarių gimnazijoje vyksta Profesinės karjeros diena, kai mokiniai turi galimybę iš arčiau susipažinti su įvairiomis profesijomis. Ir šiemet, kaip visada, gimnazijoje buvo gausu įvairių profesijų atstovų. Savo patirtį perteikti, sudominti savo profesija atvyko gaisrininkai, Kauno profesinio rengimo centro kirpėjai, floristai, kosmetologai, manikiūrininkai, modernaus šokio specialistai, Elektrėnų profesinio rengimo dėstytojai, Kauno kolegijos, Kauno technologijos universiteto atstovai, Kaišiadorių ŠKPC metodininkė S.Lažauninkienė.

Mokiniai apsilankė „Elmenhoster“ įmonėje, „Žiežmarių gėlės“, „Betuna“, „Aviva“ draudimo bendrovėje Elektrėnuose, o penktokai buvo net Seime. Patys vyriausieji gimnazistai aplankė Vilniaus universitetą ir M.Mažvydo biblioteką. Jiems ši profesinės karjeros diena aktualiausia, nes jau šią vasarą turės apsispręsti, kokią profesiją rinktis.

Džiugu, kad šią dieną padėjo organizuoti ir tėveliai, kurie maloniai pakvietė mokinius į savo darbovietes. Juk jie dažniausiai ir padeda apsispręsti, kuriuo keliu gyvenime eiti.

Kad ši diena pavyko, buvo įdomi, naudinga, liudijo ir mokinių paruošti nuotaikingi stendiniai pranešimai, kuriuose puikavosi gaisrininkų automobiliai, subtilios merginų šukuosenos, akimirkos iš šokių repeticijos, diskusijos su svečiais. Dėkojame pavaduotojai ugdymui L.Lukoševičienei ir karjeros planavimo specialistei L.Vaitkevičiūtei už galimybę pažinti įvairių profesijų subtilybes.

Kamilė Samytė,
Žiežmarių gimnazijos I gb klasės mokinė,
Elektroninės žiniasklaidos būrelio narė

Jūsų komentaras