Kaišiadorių rajonui skirtos ES paramos lėšos

Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra per š. m. pirmąjį pusmetį aplinkosaugos projektų vykdytojams išmokėjo 221,4 mln. litų ES paramos lėšų – 11,8 mln. litų daugiau, nei planuota.

Daugiausia lėšų išmokėta vandens sektoriaus projektams įgyvendinti – 123,3 mln. litų. Tai net 11,2 proc. daugiau, nei buvo numatyta. Šiuo metu daugelyje Lietuvos regionų, pasinaudojant ES teikiama finansine parama, tiesiami nauji centralizuoti vandentiekio ir nuotekų tinklai. Jie leis užtikrinti kokybiško ir švaraus geriamojo vandens tiekimą ir saugų nuotekų tvarkymą.

Birželio 1 dieną pasirašytos dvi naujos finansavimo ir administravimo sutartys vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrai renovuoti ir plėtoti Vilniaus mieste‬ ir Kaišiadorių rajone (Kaišiadoryse, Gudienoje, Stasiūnuose, Vladikiškėse, Aviliuose, Žiežmariuose, Melioratoriuose ir Žasliuose).‬

ES struktūrinių fondų finansuojamiems projektams įgyvendinti jau panaudota net 37,9 mln. litų – 110,2 proc. paramos lėšų. Pavyzdžiui, vykdant ES remiamą Pajūrio juostos tvarkymo programą, į Palangos paplūdimį atvežta ir išpilta beveik 424 tūkst. kubinių metrų smėlio. Tai leido išlyginti 2380 m kranto ruožą ir labai pagerinti ne tik rekreacinę aplinką, bet ir kranto būklę. Pasak aplinkosaugos ekspertų, pagal smėlio kokybę ir aukštį šiuo metu geresnių paplūdimių Baltijos regione nėra. Taip pat daug dėmesio skiriama biologinei įvairovei ir kraštovaizdžiui išsaugoti. Įgyvendinant tokius projektus, ribojamas tam tikrų invazinių augalų ir gyvūnų rūšių paplitimas, įrengiami pažintiniai takai, tvarkomi kraštovaizdžio ir gamtinio paveldo objektai.

Aplinkos ministerijos informacija

Jūsų komentaras

Sign Up
close-link