Kultūros diena su kompozitoriaus V.Bartulio muzika

Balandžio 15 d. 13.30 val. Žiežmarių kultūros centre iš ciklo „Koncertai–Susitikimai su Nacionalinės premijos laureatais“. Skambės Vidmanto Bartulio dainos Maironio, Marijos Katiliūtės ir Neries Karpuškaitės tekstais, fortepijoninės miniatiūros bei pjesės fortepijoniniam trio.

Atlikėjai:
GIEDRIUS PRUNSKUS (baritonas), KAUNO FORTEPIJONINIS TRIO, Lina Krėpštaitė (fortepijonas), Indrė Čepinskienė (smuikas), Asta Krištaponienė (violončelė).

Koncerte dalyvauja: kompozitorius Vidmantas Bartulis, Žiežmarių kultūros centro ritminių šokių kolektyvas (vadovė Dovilė Jonušaitė).

Kompozitorius Vidmantas Bartulis
Pirmą muzikinį opusą sukūrė tik stodamas į Konservatoriją, tačiau šiandien sunkiai suskaičiuotų, kiek ir kokių kūrinių yra parašęs. Kritikos teigimu, Vidmanto Bartulio muzika pranoksta daugelio lietuvių kolegų kūrybą. Jis išsiskiria iš lietuvių kompozitorių ypatingu produktyvumu, stilių, žanrų, nuotaikų bei manierų įvairove. Jis gali rašyti bet ką – nuo kamerinių miniatiūrų iki operos ir stambių orkestrinių kūrinių, nuo liaudies dainų harmonizacijų iki didžiulių masinių renginių, nuo monumentalaus Requiem iki muzikos mados kolekcijų pristatymams, popdainų aranžuočių ir t.t. Kompozitoriaus kūriniai skamba muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, 1998-aisiais įvertinti Nacionaline premija. 2004 m. jis buvo paskelbtas Metų kompozitoriumi, o prieš keletą metų pripažintas geriausiu muzikos teatrui kūrėju.

„Vidmantas Bartulis atgaivino svarbiausią romantizmo principą – dvasinį muzikos turinį, jos turtingas sąsajas su poezija, begalinę metaforų erdvę ir melodijų spinduliavimą bei lietuviškumo bruožą – jautrumą tikrajai prasmei“. (Jūratė Landsbergytė, enciklopedija „Kultūra“)

„Džiaugiuosi, kad egzistuoja garsai, spalvos, kad iš jų išgaunami menai, kad ir man leista prisiliesti, sklaidyti garsinius puslapius. Sklaidyti nesukeliant vėjo, kuris gali išbarstyti visą Knygoje sudėtą esmę“. (V.Bartulis)

Giedrius Prunskus
Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas. Dainininkas dainavo įvairius baritono vaidmenis LNOBT ir Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Solistas bendradarbiauja su Kauno filharmonija, Kauno valstybiniu choru, įvairiais Lietuvos chorais bei orkestrais. Kaip solistas dalyvavo daugelyje koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose bei užsienyje. Koncertavo Italijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje, Estijoje. Šalia operinio repertuaro atlieka Lied (germanų kraštų vokalinės muzikos žanras nuo XII a. trubadūrų dainų iki folkloro muzikos, nuo bažnytinės vokalinės kūrybos iki XX a. darbo dainų ar protestantų giesmių) žanro kūrinius, oratorinę bei religinę muziką, rengia teminius koncertus. Yra surengęs ne vieną solinį koncertą įvairiose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų miestų salėse. 2011 m. G.Prunskus laimėjo V Tarptautinio kamerinio dainavimo konkurso vyresniųjų grupėje III vietą.

Informacijos šaltinis
www.ziezmariukc.lt

Jūsų komentaras