„Kuriame pasaką kartu“
„Kuriame pasaką kartu“
„Kuriame pasaką kartu“
„Kuriame pasaką kartu“

Žiežmarių mokykloje-darželyje vyko kūrybinės dirbtuvės

Birželio 3-5 dienomis Žiežmarių mokykloje-darželyje vyko Vytauto V. Landsbergio projektas „Kuriame pasaką kartu“. Šią literatūrinę stovyklą vaikai „užsidirbo“ daug skaitydami, dalyvaudami Žiežmarių bibliotekos renginiuose, kasmetiniuose vaikų knygos rinkimuose, vykdydami mokyklos-darželio jau keletą metų besitęsiantį ilgalaikį projektą „Ir knyga mane augina“.

Projektas buvo skirtas 1-4 klasių mokiniams, norintiems išmokti kurti pasakas, taip pat mėgstantiems skaityti, muzikuoti, dainuoti. Kūrybinės stovyklos metu vaikai kartu su savo pamėgtu autoriumi Vytautu V. Landsbergiu pasakojo istorijas, žaidė, fantazavo, kūrė ir iliustravo pasakas.

Pirmąją dieną vaikai buvo supažindinti su pasakų kūrimo paslaptimis, kūrė savo pasakas; antrąją dieną susipažino su knygų leidyba, iliustacijų kūrimu, kartu su profesionaliais knygų dailininkais Sigute Chlebinskaite ir Marijumi Jonučiu kūrė savo pasakoms iliustracijas. Trečiąją dieną vaikai skaitė jau iš spaustuvės grįžusias savo pasakų knygeles, gamino viršelius. Pertraukų metu vaikai su rašytoju dainavo liaudies dainas, muzikavo.

Paskutinę dieną stovyklautojai pradžiugino tėvelius muzikine-literatūrine popiete, kurioje skambėjo kartu išmoktos dainos, skaitomos sukurtos pasakaitės. Projekto dalyviai pasijuto tikrais rašytojais ir labai džiaugėsi pačių rankomis sukurtomis knygelėmis.

Projektą rėmė Ugdymo plėtotės centras.

Rūta Ašmenienė,
Žiežmarių mokyklos-darželio mokytoja metodininkė

Jūsų komentaras