„Mokausi iš kino“

Kažkada mokymasis siejosi su keliais įprastais dalykais – skaitymu, rašymu ir skaičiavimu. Vėliau buvo mokoma suvokti istoriją ir jos įtaką šių dienų pasauliui, pažinti gyvenimą per fizikinius reiškinius, geografiją, biologiją, filosofiją ir kt.

Šiandien šalia pirmųjų raidžių ir skaičių rikiuojasi ir pirmieji vaizdai. Kaip juos „skaityti“? Kaip suprasti? Kaip vertinti? Čia į pagalbą ateina kino edukacija, suteikianti jauniems žmonėms įgūdžių kritiškai vertinti supančius vaizdus. Europos šalyse jau nuo 7-ojo dešimtmečio ieškoma būdų, kaip kino pamokas įtraukti į bendrąsias moksleivių ugdymo programas. Lietuvoje šis reiškinys gana naujas, bet pamažu atsiranda vis daugiau iniciatyvų, skatinančių pedagogus rinktis mokyti kino.

Projektas „Mokausi iš kino“ – viena tokių iniciatyvų. Jo užuomazga buvo 2006–2007 m. rengtas projektas „Kinas mano mokykloje“ (organizatorius „Meno avilys“), moksleiviams organizuotos „Kino atostogos“ („Vaizdų kultūros studija“), po visą Lietuvą keliaujantis „Kino busas“ („Kultūrinių projektų centras“), „Skalvijos kino akademija“, kiti edukaciniai projektai Kaune ir Panevėžyje.

Dalyvaudami projekte „Mokausi iš kino“ moksleiviai žiūrės filmus, mokysis juos analizuoti ir interpretuoti, padedami kino profesionalų patys juos kurs. Smalsuoliams, besidomintiems kino istorija, bus rengiamos žaismingos edukacinės ekskursijos kino teatre.

„Mokausi iš kino“ truks dvejus mokslo metus – nuo 2011-ųjų iki 2013-ųjų. Projekte gali dalyvauti visi Lietuvos moksleiviai bei pedagogai tiek iš didžiųjų šalies miestų, tiek ir iš regionų. Jie kviečiami pasirinkti jiems artimiausią ir patogiausią kino teatrą Vilniuje, Kaune ar Panevėžyje bei užsisakyti filmo peržiūrą su diskusija.

Lazdijų, Varėnos, Vilkaviškio, Jonavos, Kėdainių, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio, Neringos, Palangos, Akmenės, Jurbarko, Mažeikių, Plungės, Rietavo, Anykščių, Molėtų ir Utenos savivaldybių mokyklos gali užsisakyti kino peržiūrą savo mokykloje – juos aplankys “Kino busas”.

Tikimės, kad dalyvavimas projekte paskatins moksleivius kiną suvokti ne tik kaip vieną iš meno rūšių, bet ir kaip kūrybiškumo skatintoją bei žinių šaltinį. „Mokausi iš kino“ yra skirtas ne tik parodyti, kodėl svarbu įtraukti kiną į vaikų ugdymo programas, bet ir padėti pedagogams, mokyklų vadovams bei kitiems suinteresuotiems specialistams savarankiškai klasėse inicijuoti mokymąsi iš kino, parodyti jiems, kur galima semtis idėjų ir palaikymo.

Susidomėjai?
www.mokausiiskino.lt

Jūsų komentaras