Nacionalinio konkurso „Blaivi klasė“ naujienos

Jau antrus metus iš eilės aštuntų klasių mokiniai kviečiami dalyvauti nacionaliniame konkurse „Blaivi klasė“. Pirmus metus rengtame naujo formato konkurse jau dalyvavo daugiau kaip 3,5 tūkst. aštuntokų iš 150 Lietuvos mokyklų, iš jų – mūsų 106 aštuntokai iš šešių rajono mokyklų, kurie noriai propagavo blaivios klasės idėją.

Pagrindinis konkurso tikslas: siekti pagerinti mokinių, jų tėvų, specialistų ir visos bendruomenės žinias apie legalių ir nelegalių narkotinių medžiagų poveikį sveikatai, formuoti sveikos gyvensenos nuostatas, skatinant nepradėti vartoti, o vartojančius nutraukti vartoti psichoaktyviąsias medžiagas.

Blaivi klasė – tokia klasė, kurioje mokosi sveiki, pozityviai mąstantys, nuo bet kokių kvaišalų nepriklausomi mokiniai.

Blaivus mokinys – tai nei tabako, nei alkoholio, nei kitų psichoaktyviųjų medžiagų nevartojantis jaunuolis, kuris supranta narkotinių medžiagų keliamus pavojus, tausoja savo sveikatą, skatina taip elgtis kitus bendraamžius ir nepasiduoda jam primetamiems stereotipams.

Kai pernai lapkričio mėnesį buvo išplatintas kvietimas vėl dalyvauti šiame konkurse, labai greitai atsiliepė mūsų rajono aštuntokai. Šiemet mūsų jau daugiau – 124 mokiniai iš septynių mokyklų.

Teisybės dėlei, reikėtų patikslinti: šešios mūsų rajono aštuntos klasės ir prie mūsų prisijungė Širvintų rajono Musninkų A.Petrulio gimnazijos 8b klasė.

Sausio 25 dieną Kaišiadorių verslo ir technologijų mokyklos sporto salėje susirinko visos užsiregistravusios komandos pirmam rimtam išbandymui – teko pristatyti savo nuveiktus darbus rūkymo prevencijos srityje. Reikia pripažinti, susirinko labai stiprūs varžovai. Vertinimo komisijos nariai ilgai diskutavo dėl vertinimo.

Po trumpos pertraukėlės mokiniai išbandė jėgas estafetėse. Kūno kultūros mokytojas Stasys Lakavičius, Kaišiadorių r. sav. visuomenės sveikatos biuro direktorė V. Ražanienė, visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Inga Petrauskienė ir visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas Arvydas Raskilas akylai stebėjo ir sąžiningai vertino kiekvieną estafetę. Keturios estafetės viena už kitą linksmesnės, reikalaujančios susiklausymo, komandos pajautimo.

Nuotaiką praskaidrino, renginio gale gauta, konkurso atributika: ženkleliai, lipdukai, klasės kalendorius. Liko visai nedaug: du žingsneliai – prevencinės veiklos pristatymas ir žinių – kūrybiškumo varžybos. Po pirmojo etapo, susumavus dviejų rungčių taškus, rezultatai yra tokie:

 • Kruonio gimnazija – 406 balai
 • Musninkų A.Petrulio gimnazija – 401 balai
 • Palomenės pagrindinė mokykla – 393 balai
 • Žiežmarių gimnazija – 387 balai
 • Antakalnio pagrindinė mokykla – 343 balai
 • Rumšiškių A.Baranausko gimnazija – 331 balai
 • Rumšiškių A.Baranausko gimnazijos Dovainonių sk. – 289 balai
 •  
  Informacijos šaltinis
  www.kaisiadorysvsb.lt

  Jūsų komentaras