Netradicinė anglų kalbos pamoka
Netradicinė anglų kalbos pamoka
Netradicinė anglų kalbos pamoka
Netradicinė anglų kalbos pamoka
Netradicinė anglų kalbos pamoka

Netradicinė anglų kalbos pamoka

Netradicinės pamokos tampa vis populiaresnės. Tokį pamokos organizavimo būdą mokytojas renkasi norėdamas sudominti ir motyvuoti mokinius, sudaryti galimybes praktiniam žinių panaudojimui, paįvairinti nusistovėjusią pamokos struktūrą, įprastą gyvenimo ritmą. Tokiose pamokose mokinys dirba neįprastoje aplinkoje, susipažįsta su įvairių specialybių žmonėmis ir perima jų patirtį, praplečia akiratį, pasaulėžiūrą bei įgyja naujų žinių, gebėjimų ir kompetencijų. Mažesniuose miesteliuose gyvenantys ir besimokantys mokiniai paprastai turi mažiau galimybių pasidžiaugti dažnesnėmis netradicinėmis pamokomis, nes norint joms organizuoti reikia daugiau materialinių ir laiko sąnaudų.

Vis dažniau pedagogai susiduria su mokinių motyvacijos stoka, todėl stengiasi ieškoti naujų mokymo organizavimo formų: bandoma vesti pamokas netradicinėje erdvėje, pavyzdžiui muziejuose, teatruose, gamtoje arba organizuoti netradicines pamokas savo turiniu ir taip sudominti mokinius. Šį kartą pasirinktas antras variantas, todėl vasario 20 dieną Žiežmarių gimnazijos IIga klasei surengta netradicinė anglų kalbos pamoka–konkursas, kurį vedė leidyklos „Pearson“ atstovė Marija Akelan. Kadangi netradicinės pamokos skatina aktyvų įsitraukimą į mokymosi procesą, o aktyvus įsitraukimas – motyvaciją mokytis, todėl ir šios pamokos tikslas buvo skatinti anglų kalbos mokymosi motyvaciją bei pasitikrinti savo kompetencijas.

Pamoka susidėjo iš dviejų dalių: viktorinos ir klausymo užduoties. Iš pradžių mokiniai buvo suskirstyti į grupes, nustatytos konkurso vykdymo taisyklės. Tuomet vyko viktorina, kurios metu buvo tikrinamos bei gilinamos mokinių žinios apie anglų/amerikiečių žymiausius rašytojus, muzikantus, aktorius, sportininkus, literatūros, muzikos kūrinius ir filmus. Po šios pamokos dalies mokiniai klausė ištraukos iš jaunimui gerai žinomo kino filmo „Karibų Piratai“ ir atliko klausymo-suvokimo užduotį. Pamokos pabaigoje susumuoti rezultatai ir paskelbtos trys grupės nugalėtojos, kurių nariams įteikti prizai – skaitinių knygelės su audio įrašais anglų kalba. Šios staigmenos dar labiau praskaidrino ir taip gerą nuotaiką.

„Smagu dirbti grupėje, nes galima pasitarti, nugalėti baimę, žinoti, jog bendraklasiai ir klysta ir nebijo daryti klaidų. Tada ir pats jautiesi drąsiau.
<...> Tiesiog taip įsijauti į tokį lyg žaidimą, kad net pamiršti, jog skaitai angliškai, atsakinėji angliškai ir netgi sėdi anglų kalbos pamokoje.“

Agnė Muškietaitė

„Labai smagu buvo sudalyvauti tokioje pamokoje, tikiuosi tokių pasitaikys ir daugiau. Be to, tai puikus būdas įvertinti save – kiek mes išmanome, bei parodoma, kaip į paprastus klausimus reikia įsigilinti.“

Indrė Lenkaitytė

„Smagu, kad retkarčiais mus aplanko žmonės iš kitur ir įneša truputėlį naujovių į mūsų gyvenimą. Norėtųsi, kad tokie svečiai mus aplankytų dažniau ir pravestų tokias netradicines pamokas.“

Lukas Jurkevičius

„Man patiko, kad sužinaujau daug įdomių dalykų ir galėjau realiai pritaikyti savo anglų kalbėjimo gebėjimus. Manau tokių pamokų turėtų būti daugiau, kad retkarčiais galėtume atitolti nuo įvairių uždavinių ir galėtume daugiau pažaist tokių idomių ir naudingų žaidimų.“

Laurynas Malinauskas

Perskaičius mokinių refleksijas po renginio matyti, kad jie džiaugiasi suteikta galimybe gyvai girdėti ir bendrauti su lektore, puikiai kalbančia anglų kalba. Visus sužavėjo atviras „naujos mokytojos“ bendravimas, paprastumas. Daugelis paminėjo turėję progą praktiškai pritaikyti turimas žinias, o tai, tikėtina, sustiprino jų pasitikėjimą savimi bei norą ir toliau tobulinti kalbinius įgūdžius. Mokinių nuomone, jie mieliau ir dažniau rinktųsi netradicines pamokas, nes iki šiol tokio pobūdžio pamokų jiems yra buvę labai nedaug.

Belieka pasidžiaugti, kad ši pamoka, skatinusi mokinius mėgautis procesu, aktyviai taikyti žinias, o ne pasyviai jas gauti, pavyko. Dėkoju „Pearson“ atstovybei už kitokią pamoką bei mielas dovanėles.

Gitana Mičiulienė
Žiežmarių gimnazijos anglų kalbos vyr. mokytoja

Jūsų komentaras