Netradicinė pilietiškumo pamoka

Spalio 20 d. Kaišiadorių rajono apylinkės teisme vyko Lietuvos Konstitucijos ir Europos teisės dienos minėjimo proga organizuotas renginys Kaišiadorių rajono gimnazijų moksleiviams. Jame dalyvavo po 15 mokinių (dešimtokų) iš Algirdo Brazausko, Rumšiškių vyskupo Antano Baranausko ir Žiežmarių gimnazijų.

Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkas Gintautas Kaulakis supažindino moksleivius su Lietuvos teismų sistema, Kaišiadorių r. apylinkės teismo struktūra ir veikla. Taip pat papasakojo apie teisėjo darbą, dalinosi įspūdžiais iš savos patirties. Kiekvienas šios paskaitos dalyvis galėjo apžiūrėti teisėjo regalijas. Susidomėjusieji moksleiviai turėjo galimybę užduoti dominančius klausimus, į kuriuos G.Kaulakis šypsodamasis noriai atsakinėjo.

Po pranešimo vyko mini-konkursas „Ką aš žinau apie teismus ir teisėjus?“, kuriame renginio dalyviai galėjo įtvirtinti savo žinias. Šioje viktorinoje nugalėtoja tapo Žiežmarių gimnazijos gimnazistė Dovilė Jurevičiūtė. Taip pat mokiniai buvo nustebinti ir ekskursija po teismo rūmus, kurią vedė teismo administracijos sekretorė Oksana Šimašis. Ji paodė teismo pirmininko, teisėjų kabinetus. Moksleiviai turėjo galimybę išklausyti tesėjo padėjėją, ji trumpai papasakojo apie teisėjo padėjėjos darbą.

Mokiniai džiaugėsi, jog turėjo galimybę apsilankyti šiame renginyje, pripildyti savo „žinių bagažą“ naujais įspūdžiais. Sužinojo daugelį įdomių faktų (pavyzdžiui, jog teismo procese gali dalyvauti bet kuris pilietis, nes maždaug 99% Lietuvos teismo procesų yra atviri) ir tikisi, jog pasitaikys daugiau tokių progų susipažinti su įvairiomis specialybėmis ir mokytis pilietiškumo kitokioje aplinkoje ir patiems dalyvaujant.

Indrė Lenkaitytė
Žiežmarių gimnazijos II ga klasės mokinė

Jūsų komentaras