A.MALDEIKIĖNĖ: „Padidinkite mano mokesčius ir atiduokite jaunimui“

Pernai uždirbau 87321,41 litų, biudžetui sumokėjau 20774,9 litus, atėmus dar ir įmoką Sodrai į rankas liko 63927,54 litų. Žinoma, dabar suma labai stebina, nes didesnių pirkinių — tik kelionė į Vietnamą (beje, taupydama pinigus pasirinkau Vietnamo turizmo agentūrą, o ne kvailai savo keliones išbranginusių Lietuvos operatorių paslaugas, tad gana didelę dalį savo vartojimo išlaidų paverčiau anos šalies eksportu ir taip sumažinau Lietuvos vartojimą). Vis dėlto savo valstybės ir jos ateities labui tikrai galėčiau ir į Vietnamą nevažiuoti, ir bent 2 – 3 tūkst. litų daugiau mokesčių sumokėti: pirmojo būsto paskolos neturiu, vaikai užauginti, automobilis kokybiškas ir pirktas ne skolon, kvailų poreikių, kuriais kitus pritrenkti norėčiau, na ten visokios „gabanos“ ir panašūs „juozukai“, neturiu.  Tiesą sakant, skirtumo net nepastebėčiau. Juolab už gyvybės draudimo įmoką man, Lietuvos mastais labai neblogai uždirbančiam žmogui (tiesa, tai dešimtys paskaitų, kelios išverstos knygos ir dvi darbovietės), valstybė grąžino kelis šimtus litų. Kaip kokiai neišsigalinčiai vargšei.

Taigi ir sutinku mokėti daugiau, ir nematau didesnių bėdų mokėti daugiau. Bet kaip mokesčių mokėtoja turiu teisę pasakyti, kam sutinku skirti savo sumokėtus papildomus mokesčius.

Taigi, apsidairau ir aprašau dvi realias situacijas. Pirmoji — Grybauskaitės žodžiais sakant, „labiausiai pažeidžiamų Lietuvos piliečių“ atstovė — pensininkė. Antroji — dviejų turinčių magistro laipsnį ir rimtus darbus jaunų žmonių šeima, auginanti vieną vaikutį. Na, „nepažeidžiami“, kaip suprantate.

Visą straipsnį skaitykite
www.pinigukarta.lt/blog/kolumnistai/padidinkite…

Aušra Maldeikienė
www.pinigukarta.lt

Jūsų komentaras