Riešutai padės atsikratyti pilvuko

Mokslininkai praneša, kad riešutų sauja kas dieną padeda numalšinti alkį ir numesti nereikalingus kilogramus. Pirmą kartą mokslininkai nustatė ryšį tarp riešutų valgymo ir serotonino – hormono, kuris reguliuoja apetitą bei sukelia džiaugsmą.

Barselonos universiteto mokslininkai paskelbė, kad viena sauja žemės, lazdyno arba migdolų riešutų, turi didelę įtaką žmogaus sveikatai. Mokslininkai atliko tyrimus su žmonėmis, turinčiais medžiagų apykaitos sutrikimų. Tyrimų rezultatai parodė, kad riešutai padeda ne tik numesti svorio, bet ir sumažinti diabeto bei širdies ligų riziką.

Mokslininkė Cristinos Andris-Lacueva sako: „Mums pirmą kartą pavyko nustatyti ryšį tarp riešutų valgymo ir serotonino gamybos žmogaus organizme. Šis atradimas labai svarbus.“

Per tyrimą 22 medžiagų apykaitos sutrikimų turintys pacientai 12 savaičių maitinosi dieta, kurioje buvo gausu riešutų. Dar 20 pacientų laikėsi tokios pat dietos, tik be riešutų.

Pasirodė, kad jei pacientas per dieną suvalgo 30 gramų riešutų, jo organizme serotonino kiekis smarkiai padidėja.

Gydytojai vaistus, reguliuojančius serotonino kiekį žmogaus organizme, skiria nuo depresijos bei panašių sutrikimų kenčiantiems pacientams.

Informacijos šaltinis
www.alfa.lt

Jūsų komentaras