Rudens grožis, sveikata ir judėjimas

Laisvalaikis yra reikšmingas laikas įvairių gebėjimų ugdymui, taip pat ir fizinių. Šiandieną tikrai daug yra diskutuojama apie fizinio aktyvumo naudą sveikatai, tačiau kaip paskatinti paauglius tapti fiziškai aktyviais ir išaugti iš fizinio pasyvumo terpės, vieningos nuomonės nėra.

Džiugu, kad Žiežmarių Gimnazijos mokytojai Aušra Kavaliauskienė ir Almiras Kavaliauskas netuščiažodžiaudami, o darbais laisvalaikį leidžia fiziškai aktyviai, savo pavyzdžiu ištraukdami mokinius iš fizinio pasyvumo terpės. Mokytojai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, dirbanti Žiežmarių gimnazijoje Reda Kokmantienė, suorganizavo trijų dienų žygį „Sveikuolišku žingsniu“ po Kaišiadorių rajono savivaldybę įvairaus amžiaus mokiniams. 20 žygeivių su šūkiu: „Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga“ per tris žygio dienas pėsti nukeliavo beveik 60 km rajono keliais ir takeliais. Žygio dalyviai nakvynei buvo apsistoję Paparčių ir Zūbiškių bendruomenės namuose. Šiluma ir gerumu su jais dalinosi Paparčių salės administratorė Audronė Neniškienė, Paparčių vienuolės, Paparčių globos namų auklėtiniai, Palomenės kultūros centro Zūbiškių skyriaus vadovė Nijolė Nartautienė bei Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėja Edita Levansavičiūtė.

Žanas Žakas Ruso yra pasakęs, kad „vaikščiojimas ir judėjimas skatina proto žaismą ir minties darbą“. Sveikata ir judėjimas – tai du vienas kitą įtakojantys ir neatskiriami dalykai žmogaus gyvenime, nepriklausomai nuo jo statuso. Kiekvienas turime sau pasirinkti sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo formą nevengiant specialistų rekomendacijų.

Informacijos šaltinis
www.ziezmariai.lm.lt

Jūsų komentaras

Sign Up
close-link