„Savaitėje BE PATYČIŲ“ – rekordinis dalyvių skaičius

Šią savaitę (kovo 19-25 dienomis) 3-ią kartą vyks „Savaitė BE PATYČIŲ“. Iniciatyva suvienijo daugiau nei 1000 Lietuvos bei užsienio lietuvių mokyklų ir skirtingus sektorius – nevyriausybines organizacijas, verslą, kultūrą bei politiką – atstovaujančių organizacijų, kurios visą savaitę kvies diskutuoti apie patyčias ir jų prevenciją ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų gyvenime. „Savaitės BE PATYČIŲ“ metu „Vaikų linijos“ savanoriai konsultantai nemokamą emocinę pagalbą vaikams teiks visą parą.

„Vaikai yra mūsų visuomenės atspindys. Visi turime išmokti gerbti vienas kitą, toleruoti skirtingas nuomones, kitokią išvaizdą, skirtingas tradicijas, vertybes ar poreikius. Ne niekinti, o gerbti, – sako iniciatyvos globėja Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė. – Jeigu gerbsim žmogų, mokėsim bendrauti, nebereikės nei tyčiotis, nei smurtauti“.

„Savaitėje BE PATYČIŲ“ dalyvaus ne tik įvairios mokyklos, jaunimo centrai, darželiai lopšeliai, bet ir labdaros fondai, psichologinės tarnybos, vaikų globos namai, bibliotekos. Taip pat pirmą kartą į akciją įsitraukė užsienio lietuvių mokyklos. Mokyklose vyks įvairiausi renginiai: talentų konkursas „Žvaigždės gimsta mokykloje“, fotografijos konkursai „Be patyčių“, „Smile“, „Draugiškiausia klasė“, veiks „atsiprašymo paštas“, teminė diena „Mokykloje saugu kaip namuose“, kur būtinas atributas šlepetės, judrių žaidimų diena „Žaisti smagu-būry draugų“, „Draugiškiausio mokinio, mokytojo ir mokyklos darbuotojo“ konkursas.

Džiaugiamės, kad prie šios iniciatyvos prisideda ir Žiežmarių mokykla-darželis. Trumpai apie numatomus renginius klausiame projekto iniciatorės Birutės Pilvelienės.

Kokią idėją norite išreikšti planuojamomis veiklomis?
Patyčių ir smurto problema egzistuoja ir mūsų mokykloje. Atvirai apie tai kalbėdami ir kartu veikdami, mes galime ją sumažinti.

Kas dalyvaus? (pvz., moksleiviai, mokytojai, tėvai, kiti žmonės)?
Ikimokyklinio, priešmokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikai, kiti mokyklos bendruomenės nariai, švietimo skyriaus inspektorė (pagal galimybę).

Numatomų renginių, vyksiančių Kaišiadorių rajono Žiežmarių mokykloje–darželyje, sąrašas
Vasario 14 d. – kovo 14 d. – Vaikų kūrybinių darbų paroda-konkursas „Aš moku draugauti“.
Vasario 17 d. – Tyrimas „Ar aš mokykloje jaučiuosi saugus?“.
Kovo 19 d. – Atviros veiklos mokiniams ir ikimokyklinukams „Pabūkime kartu“.
Kovo 20-22 d. – Filmukų „Draugiškiausios klasės receptas“, „Gyvenkime draugiškai“, „Raganiaus laiškas“ žiūrėjimas ir aptarimas. Kūrybiniai darbeliai.
Kovo 19–23 d. – Žaidimai „Atspėk jausmą“, „Draugiška klasė“, „Susipažinkime“ , „Gero savaitgalio!“, „Gražus žodis draugui“, „Atvirumo valandėlė“.
Kovo 19-22 d. – Draugystės knygos kūrimas.
Kovo 23 d. – Projekto apibendrinimas. Draugystės knygos pristatymas. Mokinių spektaklis „Raudonkepuraitė ir jos draugai“.

Informacijos šaltinis
www.bepatyciu.lt

Jūsų komentaras