Savivaldybei gresia sankcijos

Europos Komisija 2005-12-02 sprendimu Nr. CCI 2005/LT/16/C/PE/002 „Dėl paramos iš Sanglaudos fondo skyrimo Nemuno aukštupio baseino 1 paketo 1 etapo projektui Lietuvos Respublikoje“ paskyrė Birštono, Druskininkų, Elektrėnų savivaldybėms, Kaišiadorių ir Šalčininkų rajonų savivaldybėms 34,490 mln. eurų.

Kaišiadorių rajono savivaldybei skirta 8,522 mln. eurų, iš kurių 80% sudaro Sanglaudos fondo lėšos ir 20% Lietuvos Respublikos biudžeto lėšos.

Vandentiekio ir buitinio nuotekyno tinklų plėtra Žiežmariuose

LR aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūroje 2009 m. rugsėjo 9 d. pasirašyta sutartis dėl Nemuno aukštupio baseino I paketo I etapo projekto Nr. 2005/LT/16/C/PE/002 sutarties „Vandentiekio ir buitinės nuotekynės tinklų plėtra Žiežmariuose, Kaišiadorių rajone“ įgyvendinimo. Sutartį pasirašė LR aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra, kuri yra įgyvendinančioji institucija, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija, kuri yra perkančioji organizacija, ir UAB „Kaišiadorių vandenys“ – užsakovas, galutinis paramos gavėjas ir rangovas – UAB „Kelda“. Rangos sutarties kaina be PVM yra 1.506.630,30 Lt, Savivaldybei prisidėti nereikia. Nutiesta 3846 m vandentiekio ir 3670 m nuotekų tinklų.

Valstybinės komisijos 2010-12-17 aktu vandentiekio ir nuotekų tinklai pripažinti tinkamais naudoti.

Savivaldybės administracija rengia EK projekto įgyvendinimo galutinę ataskaitą. Kaišiadorių rajono savivaldybėje nepasiektas projekto įgyvendinimo tikslas – iki lapkričio 14 d. nesudarė su UAB „Kaišiadorių vandenys“ sutarčių ir neprisijungė prie vandentiekio ir nuotekų tinklų apie 200 gyventojų.

Savivaldybės administracijai gresia sankcijos, reikės grąžinti ES lėšas proporcingai ta dalimi, kiek gyventojų nesudarė sutarčių su UAB „Kaišiadorių vandenys“ ir neprisijungė prie vandentiekio ir nuotekų tinklų.

Eugenijus Šulskis, Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kaišiadorių rajono agentūros vedėjas, informavo, kad pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 516 straipsnį (Aplinkos teršimas nuotekomis) dėl padaryto administracinio teisės pažeidimo Aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai surašys protokolus ir skirs baudas piliečiams nuo 200 litų iki 1000 litų.

Kviečiame gyventojus artimiausiu metu geranoriškai atvykti į UAB „Kaišiadorių vandenys“ ir sudaryti sutartis, kuriose būtų numatytas prisijungimo prie vandentiekio ir nuotekų tinklų laikas. Sudariusių sutartis gyventojų sąrašai bus perduoti Aplinkos apsaugos agentūrai, kad šie gyventojai nebūtų baudžiami.

Informacijos šaltinis
www.kaisiadorys.lt

Jūsų komentaras

Sign Up
close-link