Šeimų diena
Šeimų diena
Šeimų diena

„Šeimų diena“ gimnazijoje

Lapkričio pabaigoje Žiežmarių gimnazijos duris pravėrė ne tik talentingi ir gabūs jos mokiniai, bet ir gausus būrys tėvelių. Susirinkę į kviestą „Šeimų dieną“ svečiai galėjo ne tik apsilankyti vaikų pamokose, pabendrauti su jų mokytojais ar auklėtojais, bet ir parodyti savo rankų gabumus, kojų miklumą bei akies taiklumą.

Nuo ryto į mokyklą pradėję rinktis moksleiviai su savo tėveliais atsinešė ne tik gerą nuotaiką, bet kartu ir savo rankų darbo gaminius. 5b klasės mokinių Roko L., Justės, Miglės, Gabrielės, Auksės, Lino, Monikos, Austėjos, Roko R., Neringos, Justo mamyčių, senelių, net tetų rankdarbiai iš šeimų skrynios lobyno buvo išdėstyti visiems gerai matomoje vietoje – pirmo aukšto fojė. Taip jais galėjo pasigrožėti ir į mokyklą tuščiomis atvykę svečiai. Grožėtis tikrai buvo kuo: daugybė rankų darbo papuošalų, megztų kojinių, pirštinių, išmargintų įvairiausiais raštais, pintinių, netgi kaukių. Iš toli puikavosi ir Iga klasės mokinės Viktorijos pyragas, specialiai iškeptas gimnazijos mokytojams. Akį traukė parodoje esančios naujam gyvenimui atgijusios spalvingos kėdės – tai dizaino pamokų darbo vaisius (mokytoja R.Dzedulionienė).

Ypač tėvelius ir net pačius mokinius bei mokytojus sužavėjo išskirtinė ir netikėta parodos „gyvoji“ staigmena. Visus nustebino jaunojo biologijos mokytojo D.Stanionio nuosava retų gyvūnų paroda. Priėję prie stalo, nukloto akvariumais, įvairiomis keistomis dėžutėmis, lankytojai pasijautė lyg užėję į egzotinių gyvūnų krautuvėlę. Čia jiems buvo suteikta proga iš arti pamatyti tokius neįprastus gyvūnus kaip gyvalazdės, kurios nuo smalsių akių bandė pasislėpti susiliedamos su medžio šakomis. Visi mėgino kuo arčiau prieiti prie neįprasto dydžio vorų, tarantulų. Ir netgi gyvai iš arti stebėjo dykumų gyventoją – skorpioną. Daug kas tikėjosi išvysti net smauglį ar kokią gyvatę, tačiau tikimės, kad mūsų mylimas naujasis mokytojas šiuos gyvūnus demonstruos kitoje parodoje.

Po visų pamokų, apžvelgę parodas, tėvai su savo vaikais skubėjo išmėginti jėgas sporto salėje. Vieni rungėsi krepšinio, estafečių, kvadrato žaidimuose, kiti įrodinėjo, kad geriausiai mėto į taikinį smiginio varžybose. Po dviejų valandų smagybių sporto renginiuose, atėjo laikas sportiškiausios, kūrybiškiausios ir draugiškiausios klasės rinkimams ir pavienių laimėtojų apdovanojimams:

Krepšinis
II-ąją vietą laimėjo A. ir P.Galinauskai,
III–ąją vietą – A. ir L.Navickai.

Smiginis
I-osios vietos atiteko Linui Petkevičiui ir Klemensui Vaitkevičiui, taip pat Igno ir Valentino „Šliužų“ komandai.

O draugiškiausios klasės nominacija skirta 5a klasei (auklėtoja J.Vaitkevičienė), kūrybiškiausia klase pripažinta 5b klasė (auklėtoja R.Pūrienė). Šaunuoliai penktokai!

Svečiams taip pat buvo parengta mokinių ir šeimų meninė programa su šokiais bei dainomis. Jaunių choras, vadovaujamas mokytojos R.Balčiūnienės, džiugino gražiomis dainomis, o mergaičių tautinių šokių kolektyvas, vadovaujamas B.Zubkovienės, linksmino nuotaikingais šokiais. Profesionalumu, nuotaika nenusileido ir Kaulakių šeimos muzikantai, taip pat Vaitkevičių šeimynos šokėjai, šokę „Trepsiuką“ (choreografija S.Vaitkevičius).

Taigi tėvai, paaukoję darbo dieną dėl savo vaikų, tikrai nieko neprarado. Jie ne tik daugiau sužinojo apie savo atžalų gyvenimą mokykloje, bet ir patys turėjo progą grįžti į savo mokyklinius laikus ir pasireikšti kokioje nors jiems artimiausioje srityje – sporte, muzikoje, šokyje, kūrybinėje veikloje. O pasak gimnazijos direktorės I.Mažulienės, žvelgiant į rankdarbių parodą, kiekvienam tėveliui turbūt suvirpėjo širdis, prisiminus savo mamas bei močiutes. „Ši diena padvelkė mūsų jaunyste ir vaikyste“, – šypsojosi direktorė.

Raminta Šabūnaitė,
Elektroninės žiniasklaidos būrelio narė,
Žiežmarių gimnazijos IVg klasės mokinė

Jūsų komentaras