Maironio diena
Maironio diena
Maironio diena

Spalio 25-oji – Maironio diena Žiežmariuose

Maironis – tai tėvynės meilės, šlovingos Lietuvos praeities, taurių, kilnių jausmų, pasiaukojamojo darbo gimtam kraštui dainius. 2010 metų gruodžio 14 d. Seimas priėmė nutarimą, ir 2012 metus paskelbė 150-ųjų gimimo metinių minėjimo metais Renginių ciklas Maironiui paminėti nuvilnijo per visą Lietuvą. Kultūros rėmimo fondas parėmė Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektą literatūrinių ir muzikinių renginių ciklą „Maironiškasis ruduo – jungtis tarp kartų“. Tai projektas, kurio veikla orientuota į lietuvių klasikų ir jaunųjų literatūros autorių kūrybos sklaidą Kaišiadorių rajono bibliotekose, mokyklose Spalio 25-oji Maironio diena – Žiežmariuose.

Žiežmarių gimnazijoje vyko minėjimas skirtas Maironiui. Bibliotekininkė A.Keturkaitė paskelbė renginio pradžią, pristatė projektą ir pabrėžė, jog gimnazijoje besimokantys moksleiviai yra betarpiškai susiję su Maironiu. Žiežmarių gimnazijos knygų bičiuliai (mokytoja Nijolė Zebleckienė) ir Daiva Maciulevičienė vadovaujanti Jaunųjų Maironiečių būreliui, parengė moksleivius Maironio poezijos skaitymams. Žiežmarių gimnazijos 12-tokas Evaldas Sedlickas padeklamavo Aido Marčėno eilėraštį „Maironio prisikėlimas“, tiesiogiai perteikdamas žmogaus nuotaiką ir jausmo akimirką.

Renginyje svečiavosi Aidas Marčėnas – rašytojas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Autorius skaitė savo poeziją iš rinktinių eilėraščių knygos „Eilinė“. Jo kūrybos eilėraščiuose nuosekliai susipynusi tradicija ir dabarties laikas. Skambėjo Domanto Razausko gitara ir jo kūrybos dainos. Dainų autorius ir atlikėjas minėjo, kad kiekvienas jo pasirodymas kaskart vis naujas ir kitoks, nes kaip jis pats sako „prieš kiekvieną koncertą iki paskutinės akimirkos nežinau kurias dainas grosiu. Jų prirašiau nemažai. Senos – pačiam tampa naujos, naujos – pasensta ir apdulka. Tad visada reikia spręsti kiekvieną konkrečią akimirką“.

Projektas „Maironiškasis ruduo – jungtis tarp kartų“ mums visiems priminė Maironį, kaip vieną žymiausių tautos žmonių. Visi pasijautėme lyg labiau subrendę, praturtėję. Juk visa kūryba skirta būtent jaunąjai kartai ugdyti, asmenybei formuoti.

Informacijos šaltinis
www.kaisiadorietis.lt

Jūsų komentaras