Subtiliame tautų margumyne

Kovo 2 dieną, penktadienį, Žiežmarių gimnazijoje vyko ilgai lauktas renginys „Pasaulio tautų madų vakaras“, kuriame moksleiviai pasinėrę į jiems skirtos tautos vaidmenį, stengėsi kuo prašmatniau ir įdomiau jį atspindėti. Komisijos nariai ir žiūrovai buvo sužavėti įvairiaspalvių tautų margumyno pasirodymu. Jie išvydo lietuvius, kurie „Transvero“ ritmu linksmino publiką, rytų šalių svetimtaučius, kurie pristatė jų kultūrą, čia buvo ir prancūzai, su savo išskirtinomis manieromis. Taip pat svečiavosi ir Graikijos vyrukai, kurie sušoko „Sirtakį“, o amerikiečiai savo ypatingą stilių pademonstravo nešini beisbolo lazda. Lotynų Amerikos porelė stebino įmantriais judesiais, o indų kultūros merginos, visus žavėjo blizgančiais vėriniais ir paslaptingu žvilgsniu. Ryškia energija ir nekukliu entuziastingumu įsiveržę rusai, visus užkrėtė pakilia nuotaika.

Skoningai paruoštas podiumas ir dekoracijos organizatoriams leido sau pasakyti: „Puikiai padirbėjome…“ Na, o labiausiai džiaugėsi prizinių vietų laureatai: 8b, kurie Indiškas tradicijas demonstravo apsitaisę sariais, skraistėmis ir papuošalais, antrosios vietos nugalėtojai – 6b, vaizdavę Amerikos žvaigždžių, kaip antai Lady Gaga, gyvenimą ir pirmosios vietos laimėtojai – I ga klasės gimnazistai, kurie pristatė Prancūzijos ypatumus, jai aktualiais apdarais: juodomis suknelėmis, skrybėlaitėmis, baltomis pirštinaitėmis ir subtiliomis šukuosenomis. Visi dalyviai už puikius pasirodymus buvo apdovanoti skaniais tortais.

Smagu matyti besišypsančius mokinius, kurie stengiasi kuo įdomiau pasirodyti ir kaskart kruopščiai ruošiasi visiems renginiams. Mano manymu, tokie susibūrimai padeda ne tik geriau vieniems kitus pažinti, dar daugiau įgauti vieningumo, bet ir leidžia susipažinti su įvairių kultūrų aspektais, galbūt net keičia požiūrį į svetimtaučius žmones, nes tai parodo, jog ir jie yra labai įdomūs bei turintys savito išskirtinumo, kurio galime kiekvienas pasimokyti.

Indrė Lenkaitytė,
Žiežmarių gimnazijos IIga klasės moksleivė

Jūsų komentaras