Susitikimas su „Metų knygos“ autoriumi

Kasmet, artėjant metų pabaigai, Lietuvoje vyksta Metų knygos rinkimai. Ne išimtis buvo ir praėjusieji metai. Žiežmarių miestelio bibliotekai, pagal bibliotekos parašytą projektą, Ūkio bankas nupirko knygas ir prasidėjo skaitymai. Sausio mėnesio pabaigoje išsirinkome savo Metų knygą. Ja tapo Vytauto V.Landsbergio „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“.

Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija įsteigė prizą ir 20-čiai aktyviausiai balsavusių bibliotekų akcijoje „Metų knygos rinkimai 2011“ nusprendė padovanoti susitikimą su pasirinktu rašytoju. Į tą dvidešimtuką pateko ir Žiežmarių biblioteka. Net nekilo klausimas, kurį kūrinių autorių norėtume pamatyti bibliotekoje, nes visų vaikų labiausiai skaitomas ir mylimas rašytojas – V.V.Landsbergis.

Atėjus spalvingam rudeniui, krentant nurausvintiems lapams, mes sulaukėme svečio. Kadangi mūsų bibliotekoje labai mažai vietos ir nesutalpintume tokio būrio vaikų, tai Žiežmarių mokyklos-darželio kolektyvas su mažaisiais skaitytojais mielai sutiko mus priimti. Mažieji parodė savo programėlę, skaitė ištrauką iš autoriaus „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“ knygos, o pasakorius antrokas Vilijus taip išraiškingai papasakojo ištrauką iš rašytojo knygelės, kad ir pats V.V.Landsbergis liko sužavėtas vaiko atmintimi.

Kartu kūrėme pasaką apie ežiuką Pupsį, kuris mėgo vogti ir meluoti, bet kurį miško gyventojai privertė atsisakyti savo žalingo įpročio. Tiek veikėjus, tiek pasakos baigtį lėmė patys vaikai, autorius juos tik vedė pasakos vingiais. Vėliau smagiai dainavome, o dainos greitis buvo matuojamas „gazais“. Lėkėme visi kartu 160-ies greičiu :) Tada pasipylė klausimai svečiui: kada jis pradėjo rašyti, kas įkvepia rašymui, kaip kuriamos pasakos, ar jis mėgo meluoti? Rašytojas papasakojo apie savo vaikystės išdaigas ir kad kartais visai nėra blogai pameluoti, jei tai niekam nedaro blogo. Autorius ir pats vaikams uždavė klausimų, atsakiusiems dovanojo savo knygas, kompaktinius diskus, o patiems aktyviausiems dalyviams negailėjo dovanų.

Arina Keturkaitė,
Žiežmarių bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Jūsų komentaras