Užsidirbti galima ir tokiu oru

Už lango lyja ir neleidžia vasaroti? Siūlom sudalyvauti rašinių konkurse ir laimėti net iki 1500Lt – vis ne šiaip praleistas laikas.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas kviečia tave stabtelt ir pasvarstyti tema – kaina rinkoje. Jei esi 17 metų ir vyresnis, besimokantis formaliai ar neformaliai, dalyvauk rašinio konkurse „Laisvės studijos“ ir laimėk piniginius prizus.

Vis kyla iniciatyvų reguliuoti kainas ir antkainius, tokiu būdu tikintis, kad vartotojas už prekę ims mokėti mažiau. Akivaizdu, jog visuomenei trūksta žinių, kas yra kaina, koks jos vaidmuo ir susidarymo procesas rinkoje. Šiuo konkursu ir nauja išleista „Ekonominės politikos skaitinių“ rinktine siekiama parodyti, kad riboti ištekliai taupiausiai panaudojami tik tada, kai rinka yra nevaržoma, o bet koks kišimasis į kainas mažina vartotojų pasirinkimo galimybes ir žmonių gerovę.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas suteikia tau galimybę užsidirbti iš intelektualios veiklos ir parašyti iki 10 puslapių esė konkursui „Laisvės studijos“ savo paties sugalvota ar siūloma poteme:
„Kaina ir žinios”;
„Kainos ir vertės santykis“;
„Moraliniai kainos aspektai“;
„Intervencija į kainas“;
„Kainodara, kaip procesas, remiantis austrų ekonomikos mokykla“;
„Ekonominiai skaičiavimai ir kaina“;
„Kainų mitologija”.

Nori dalyvauti konkurse, bet nežinai, nuo ko pradėti? Tada drąsiai kreipkis į Lietuvos laisvosios rinkos institutą. Tau čia bus suteikiama papildoma pagalba – tave konsultuos instituto paskirtas kuratorius, kuris atsakys į kylančius klausimus dėl temos pasirinkimo, papildomus literatūra ir kitus neaiškumus. Taip pat gali užmesti akį į ankstesnių konkursų nugalėtojų darbus ir rekomenduojamą literatūrą. Juos rasi Lietuvos laisvosios rinkos tinklalapyje.

Jei esi studentas, konkursui gali pateikti darbus, kurie yra atlikti kaip referatai, kursiniai darbai ar straipsniai.

Tavo darbą vertins instituto sudaryta komisija. Geriausių darbų autoriai bus apdovanoti piniginiais prizais (už pirmąją vietą – 1500 Lt; už antrąją vietą – 1000 Lt; už trečiąją vietą – 500 Lt.) Taip pat laimėtojams bus suteikia galimybė dalyvauti Lietuvos laisvosios rinkos instituto organizuojamuose kursuose „Realistinė ekonomikos analizė“ ir naujausią knygą iš „Ekonominės politikos skaitinių“ serijos.

Darbus gali pateikti iki 2012 m. spalio 1 d.

Daugiau informacijos
www.lrinka.lt/index.php/temos/mokome_ekonomikos/5090

Jūsų komentaras