Užsienio diplomo vertė mūsų šalyje

Susiruošėte studijuoti užsienyje? Turbūt galvoje sukasi daugybė klausimų: nuo ko pradėti, kaip pasirinkti ir kaip nenusivilti. „Pinigų karta“ patars kokius reikalavimus turėtumėte atitikti, kad užsienio aukštoji mokykla nebūtų vien gražus sapnas, kaip ją pasirinkti iš gausybės besisiūlančių ir kokios studijų bei gyvenimo finansavimo galimybės toje šalyje. Bet pirmiausia apie tai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad naujasis mokslas ir jo diplomas nenueitų per niek ir būtų pripažintas Lietuvos Respublikoje.

Aukštosios mokyklos pasirinkimas

Jei jau išsirinkote šalį, kurioje norėtumėte studijuoti, kitas žingsnis aukštosios mokyklos pasirinkimas. Atrodo, kas gi čia sudėtingo? Tačiau ar žinojote, kad ne visos institucijos vadinančios save aukštosiomis mokyklomis iš tiesų tokiomis yra. „Pirmiausia studentas turėtų pasidomėti ar jo pasirinkta mokykla figūruoja šalyje pripažintų institucijų sąraše“, – tikina Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) atstovė Rima Žilinskaitė.

Studijų programos pasirinkimas

Jei jau išsiaiškinote, kad aukštoji mokykla yra pripažinta, antras žingsnis pasidomėti, ar siūloma programa tikrai yra aukštojo mokslo lygmens. „Mokykla gali siūlyti studijų programas, kurių net studijų programomis nepavadinsi, mat tai daugiau profesinio mokymo programos“, – sako R.Žilinskaitė. Taigi jei susiruošėte studijuoti bakalaurą ar magistrą, įsitikinkite, kad siūloma studijų programa tikrai suteiks jums tokį laipsnį.

Nepamirškite atsižvelgti ir į programos vertinimo rezultatus. Juos pateikia išorinė šalies kokybės vertinimo agentūra. Iš studijų programos vertinimo išvadų bus aišku, koks programos kokybės lygmuo ir ar apskritai verta ją rinktis.

Galiausiai pasidomėkite, kokią kvalifikaciją įgysite baigę šią studijų programą ir ką galėsite veikti po to: ar ji suteiks teisę dirbti, ar galėsite toliau studijuoti, jei ne, tai kodėl. Mat net ir tuomet jei studijuojate bakalaurą, studijos gali būti daugiau orientuotos į profesinį parengimą, taigi gavę tokį diplomą į magistro studijas stoti negalėsite.

Užsienyje pripažintų aukštųjų mokyklų ir kvalifikacijų sąrašą galite rasti internete adresu www.enic-naric.net Taip pat galite kreiptis į tos šalies švietimo ministeriją, kokybės užtikrinimo agentūrą arba mūsų šalyje veikiantį Studijų kokybės vertinimo centrą.

Informacijos šaltinis
www.pinigukarta.lt

Komentarai (2)

  1. petrükas

    Esme, ne kokioje salyje isduotas diplomas, bet igytos zinios ir gebejimas jas taikyti praktijoje, bei noras toje srityje tobuleti.

    • Dainius

      Mūsų universitetuose vis dar moko iš sutrūnijusių rusiškų knygų, nes matai kažkoks ten ruskis labai gerai išmanė fiziką ir parašė knygą. Prieš 40 metų. Niekam nebeįdomios to meto situacijos ir palyginimai. Ko tada norėti iš jauno, ką tik baigusį aukštąjį mokslą studento? Jis visiškai nesigaudo dabartinėje rinkoje. Štai kodėl darbdaviai nori, kad jis bent pora metų būtų kažkur padirbėjęs ir paragavęs tikros patirties.

Jūsų komentaras