ziezmariu_kviestinis_03
ziezmariu_kviestinis_01
ziezmariu_kviestinis_02

„Žiežmarių kviestinis“

Gegužės 12 d. (šeštadienį) 13:30 val. Žiežmarių kultūros centre festivalis „Žiežmarių kviestinis“. Dalyvauja šokių kolektyvai iš Balbieriškio, Druskininkų, Elektrėnų, Klaipėdos, Liutonių, Žiežmarių.

2003 metais pirmą kartą buvo surengtas tautinių šokių festivalis „Žiežmarių kviestinis“. Tais metais jis buvo negausus, tačiau linksmas ir smagus. Jame dalyvavo šokių kolektyvai „Pinavija“ iš Vilniaus ir „Juosta“ – iš Panevėžio. Kasmet festivalis didėjo plėtėsi, atsirasdavo vis daugiau norinčių jame pasirodyti. Antai 2005-aisiais dalyvavo ir „Vijūnas“ iš Elektrėnų, „Mituva“ iš Jurbarko. Kitąmet prisidėjo „Verdenė“ iš Panevėžio, „Ąžuolas“ iš Garliavos. Taip kasmet dalyvių skaičius vis augo ir augo, kol galop „Žiežmarių kviestinis“ nuo 2009-ųjų tapo tarptautiniu. Į jį atvažiavo ne tik savi, pažįstami, mieli bičiuliai „Verdenė“ ir „Miestelėnai“, „Ringis“, „AVE VITA“, Kaišiadorių „Savingė“ bei Stanislovo Vaitkevičiaus vadovaujama „Gudobelė“, bet, sužinoję apie festivalį Žiežmariuose, atvažiavo šokių kolektyvas „Olesnica“ iš Čekijos Respublikos. Tais metais „Žiežmarių kviestinis“ ūžė ir skambėjo dvi dienas, ne tik Žiežmarių kultūros centre, bet ir, išsidraikę po sodybas, Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse. Kitąmet dar ir latviai atvažiavo…

„Galėtume daugiau svečių priimti, norinčių nestokojame“, – pasakojo renginio sumanytojas Stanislovas Vaitkevičius – „tačiau netelpame Žiežmarių kultūros centro salėje…“.

Šį festivalį kasmet skaisgijiečiai rengia kartu su Žiežmarių kultūros centru.

Jūsų komentaras